قوانین تجارت زعفران به ایتالیا

آنچه در این متن می خوانید...

ایتالیا چه کالاهایی وارد می‌کند؟قوانین تجارت زعفران به ایتالیامیزان واردات کشور ایتالیاصادرات زعفران ایرانی به ایتالیا وضعیت صادرات زعفران در ایران
قوانین تجارت زعفران به ایتالیا
1/5 - (1 امتیاز)

قوانین تجارت زعفران به ایتالیا بسیار متفاوت است. طبق آمار سازمان توسعه تجارت، تراز تجاری بین ایران و ایتالیا در  ابتدای سال جاری افزایش داشته است.
قوانین تجارت زعفران به ایتالیا – صادرات زعفران به ایتالیا و همچنین میزان واردات ایتالیا و کالاهای وارداتی به ایتالیا را در متن زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد.
افزایشی صادرات گرچه منجر به کاهش حدود 15 درصدی حجم مبادلات تجاری شد اما از طرفی به معنای افزایش صادرات ایران نسبت به سال های گذشته و کاهش واردات از ایتالیا بوده است.

ایتالیا چه کالاهایی وارد می‌کند؟

طبق آمار موجود، عمده وارداتی که ایتالیا از بازارهای خارجی دارد به ترتیب ارزش دلاری شامل سوخت های معدنی و محصولات پالایشگاهی، صنایع شیمیایی، ماشین آلات مکانیکی و برقی (تجهیزات و قطعات)، فلزات و مصنوعات فلزی، وسایل نقلیه و قطعات، محصولات با منشأ گیاهی و حیوانی، صنایع نساجی، صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی، صنایع غذایی، کاغذ و مقوا و اشیاء ساخته شده از آنها، چرم و پوست، صنایع ساختمانی، چوب و اشیای ساخته شده از آن، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی و سایر صنایعی است که در ابعاد خردتر به این کشور وارد می‌شود. در بخش های بعدی باز هم در مورد قوانین تجارت زعفران به ایتالیا مطالبی را بارگذاری خواهیم کرد.

قوانین تجارت زعفران به ایتالیا

میزان واردات کشور ایتالیا

میزان واردات ایتالیا در سال 2014 معادل 471 میلیارد و 659 میلیون دلار بود که از این بازار فقط حدود 466 میلیون دلار نصیب ایران شد؛ این در حالی است که در بسیاری از گروه های کالایی مورد تقاضای بازار ایتالیا، ایران با توجه به پتانسیل‌های موجود توان ورود موثر به این بازارها را دارد.
در همین راستا شرکت الماس زعفران جهان در حوزه صادرات زعفران به ایتالیا گام های مهمی برداشت است.
در حال حاضر شرکت الماس زعفران جهان در 40 کشور جهان (هلند – آلمان – اتریش – بلژیک – افغانستان – ترکیه – دبی و ایران) دفاتر و نمایندگان فعال دارد و در زمینه صادرات زعفران فعالیت هستند.

در  جدول زیر خریداران زعفران ایران (کشورهای واردکننده زعفران ایرانی) و همچنین میزان صادرات زعفران ایران به کشورهای مختلف در سال 1401 را ملاحظه میکنید.

تیم تحقیقاتی شرکت الماس زعفران جهان بزودی آمار میزان صادرات زعفران ایران و اطلاعات دیگر در زمینه صادرات زعفران در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

صادرات زعفران ایرانی به ایتالیا
صادرات زعفران ایرانی به ایتالیا

صادرات زعفران ایرانی به ایتالیا

کالاهایی که به ایتالیا صادر می شوند شامل این موارد می شوند:

گوشت و احشاء خوراکی، شیر و محصولات لبنی، ماهی ها و غلات عمده اقلامی است که ایتالیا در گروه کالایی محصولات با منشأ گیاهی و حیوانی وارد می‌کند.

واردات این گروه کالایی در سال 2014 در مجموع برای این کشور 34 میلیارد و 419 میلیون دلار خرج داشته که عمده تامین کنندگان این محصولات آلمان، هلند، فرانسه، استرالیا، اسپانیا، کانادا، مجارستان و دانمارک بوده‌اند.

صادرات زعفران ایرانی به ایتالیا
صادرات زعفران ایرانی به ایتالیا

سهم ایران از بازار صادرات این گروه کالایی حدود 0.07 درصد معادل 23 میلیون دلار است که عمده کالاهای صادراتی را بادام با 8.5 میلیون دلار، زعفران با 6.6 میلیون دلار و احشاء خوراکی با شش میلیون دلار تشکیل می‌دهند. این در حالی است که پتانسیل های ایران در این گروه کالایی از جمله در حوزه صادرات آبزیان و محصولات باغی می تواند در صورت بازاریابی مناسب جایگاه مناسبی در این بازار کسب کند.

صادرات زعفران به ایتالیا
صادرات زعفران به ایتالیا

 وضعیت صادرات زعفران در ایران

بر اساس آمار گمرک ایران بیشترین حجم صادرات زعفران ایران به ترتیب اولویت به کشورهای :

  •  امارات متحده عربی
  •  اسپانیا
  • چین
  • عربستان سعودی
  • هند
  • سوئد
  • هنگ کنگ
  • ایتالیا
  • تایوان
  •  قطر

لازم به ذکر است هم اکنون به بیش از 50 کشور جهان زعفران ایران صادر میشود. شرکت الماس زعفران با نمایندگی های فعال در کشورهای مختلف دنیا در حوزه صادرات زعفران فعالیت های گسترده ای دارد. علاقمندان به تجارت زعفران به ایتالیا و صادرات زعفران می توانند با متخصصان شرکت ما در ارتباط شوند.

 

تجارت زعفران به ایتالیا
تجارت زعفران به ایتالیا

 

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.