میزان صادرات زعفران افغانستان

آنچه در این متن می خوانید...

کشت زعفران در افغانستانرشد صادرات زعفران افغانستان در سال 97قیمت هر کیلو طلای سرخصادرات زعفران ایران
زمین مناسب برای کشت زعفران صادراتی
Rate this post

رشد بی سابقه میزان صادرات زعفران افغانستان در سال جاری چشمگیر بوده است. برداشت 13 تُن زعفران در افغانستان در سال 1397. در چند سال اخیر کشور افغانستان در صدد جایگزین کردن کشت زعفران به جای کشت خشخاش است. مقامات دولت افغانستان به دنبال گسترش کشت زعفران هستند. به تناسب قیمت هر کیلو طلای سرخ هم افزایش داشته است. زعفران هم از نظر دارویی، چاشنی پر طرفدار جهان، و هم بهترین جایگزین برای تریاک می باشد. در مطلب زیر میزان کشت زعفران افغانستان – رشد میزان صادرات زعفران افغانستان و قیمت هر کیلو طلای سرخ را بررسی خواهیم کرد.

کشت زعفران در افغانستان

  • وزیر کشاورزی افغانستان اعلام کرد: امسال تولید زعفران به ۱۳ تن رسیده و بی سابقه بوده است.
  • کشت زعفران در افغانستان به ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار رسیده است و نسبت به پارسال ۲۲% افزایش داشته است.
  • بیشتر از ۶ هزار و و۶۰۰ کارگر برای فراوری و تولید بسته بندی این محصول آموزش دیده اند.

 

 صادرات زعفران افغانستان
صادرات زعفران افغانستان

 

رشد صادرات زعفران افغانستان در سال 97

۹۰% زعفران افغانستان به کشورهای غربی صادر شده است. امسال کشاورزان و زعفران کاران افغانستانی بیش از هفده میلیون دلار درآمد داشته اند. رشد میزان صادرات زعفران افغانستان و همچنین فعالیت های دیگر کشورها در حوزه زعفران اعلام هشداری ایران است تا به توجه به تولید بالایی زعفران در حوزه صادرات هم برنامه های اساسی را اعمال کند. شرکت الماس زعفران جهان هم در ایران – مشهد و هم در افغانستان – شهر هرات زمین کشاورزی داشته و زعفران را کشت کرده – برداشت و به طور مستقیم به متقاضیان ارجمند ارایه میکند. عمده فعالیت های ما در زمینه صادرات زعفران می باشد.

صادرات زعفران افغانستان
صادرات زعفران افغانستان

قیمت هر کیلو طلای سرخ

گل زعفران به عنوان ماده دارویی بکار برده می شده است. قیمت هر کیلو طلای سرخ در بازار های غربی ۱۵۰۰ دلار می باشد. با توجه به افزایش میزان صادرات زعفران افغانستان قیمت آن هم رو به افزایش است. قیمت زعفران به صورت مرتب و روزانه در سایت و همینطور کانال تلگرامی شرکت الماس زعفران جهان بارگذاری می شود. همراهان عزیز جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان می توانند با متخصصان شرکت ما در ارتباط شوند.

قیمت زعفران صادراتی
قیمت زعفران صادراتی

صادرات زعفران ایران

و اما کشور ایران بزرگترین تولید کننده زعفران جهان  ۹۰% زعفران دنیا را تولید می شود. طی چندین سال اخیر کشور های زیادی اقدام به کشت این محصول داشتند و سعی می کنند با توجه به ارزآوری مناسب و قیمت بالای آن، تولید زعفران را افزایش دهند. کشور های مثل هند – مراکش – چین – ترکیه و کشورهایی دیگری هستند که در راستای کشت زعفران مصمم بوده و بازار صادراتی خوبی را برای خود ساخته اند. شرکت الماس زعفران جهان نیز در کشورهای مختلف دنیا از جمله ترکیه و آلمان و هلند و دبی و عمارت و … فعالیت های اقتصادی در زمینه واردات صادرات زعفران دارد.

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.