انواع بازار زعفران در اروپا + تجارت زعفران در کشورهای اروپایی

آنچه در این متن می خوانید...

تجارت زعفران در کشورهای اروپایی (دو بازار متفاوت)بازار خارجی های اروپاییفروشگاه های خارجیعمده‌فروشی‌ زعفران در اروپا توسط خارجی هابازار بومی اروپاییفروشگاه‌های بومی زعفران در اروپاییعمده فروشی‌های زعفران در اروپابازار بومی زعفران و بازار خارجی زعفران
تجارت زعفران در کشورهای اروپایی
Rate this post

تجارت زعفران در کشورهای اروپایی: دو بازار متفاوت. یک مقاله جذاب و آموزنده درباره فرهنگ‌ها، قیمت‌ها و کیفیت‌های زعفران در اروپا

تماس مستقیم با کارشناس فروش [09120643814]

تجارت زعفران در کشورهای اروپایی (دو بازار متفاوت)

قیمت انواع زعفران در کشورهای آسیایی

زعفران یکی از محصولات گران‌قیمت و پرطرفدار در جهان است. این گل زیبا با کلاله های سرخ رنگ و خوشبو در آشپزی، داروسازی، عطرسازی و … کاربرد دارد. عمدتا زعفران در کشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا تولید می‌شود و به سایر نقاط جهان صادر می‌گردد. اروپا یکی از بازارهای مهم زعفران در جهان است. اما آیا می‌دانید که دو نوع بازار برای تجارت زعفران در کشورهای اروپایی وجود دارد؟

بازار خارجی های اروپایی

بازار خارجی‌های اروپایی به بازارهایی گفته می‌شود که توسط افراد غیربومی در کشورهای اروپایی اداره می‌شود. این افراد معمولاً از کشورهای تولیدکننده یا مصرف‌کننده زعفران هستند. برای مثال، فارسی‌زبان‌ها (ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها)، عرب‌زبان‌ها (مثل مراکش، سوریه و عراق)، هندوستانی‌ها و پاکستانی‌ها. این افراد در کشورهای مقصد خود یک فرهنگ تجارت خاص را دنبال می‌کنند. آن‌ها بسته‌بندی، قیمت، کیفیت و روش فروش زعفران را براساس عادات و سلایق کشور خود تنظیم می‌کنند.

فروشگاه های خارجی

زعفران 1 گرم در فروشگاه اینترنتی

بسیاری از خارجی‌های اروپایی فروشگاه‌های خود را در مناطق پرجمعیت هلند، فرانسه، آلمان، اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی دارند. در این فروشگاه‌ها، زعفران به همراه سایر محصولات خارجی عرضه می‌شود. بسته‌بندی زعفران در این فروشگاه‌ها بستگی به فرهنگ آنها دارد. برای نمونه، زعفران در فروشگاه های ایرانی در بسته بندی جام عرضه می شود. (این بسته بندی در ایران به بسته بندی نمکدونی هم مشهور است).
زعفران در فروشگاه های عربی در بسته بندی خاتم عرضه می شود و زعفران هندی در پلاستيك فروخته مي شود.
قيمت هر گرم زعفران در اين فروشگاه ها بين 2 تا 3 و نيم يورو است. مشتريان اصلي اين فروشگاه ها خود خارجي ها هستند كه به دنبال محصولات خودشان مي گردند. معمولا شهروندان بومي از اين فروشگاه ها بسيار كم خريد مي كنند.

عمده‌فروشی‌ زعفران در اروپا توسط خارجی ها

خارجی‌های اروپایی نه تنها در فروشگاه‌های خرده‌فروشی، بلکه در بازار عمده‌فروشی نیز حضور دارند. آن‌ها محصولات خود را به صورت عمده و با قیمت پایین‌تر از بازار بومی به فروش می‌رسانند. برخی از خارجی‌ها تخصص خاصی در فروش بعضی محصولات دارند. برای مثال، افغانستانی‌ها در بازار موبایل اروپا، به ویژه هلند، سهم بسزایی دارند. آن‌ها موبایل‌های گوناگون را با قیمت مناسب و کیفیت متفاوت به فروش می‌رسانند.
تجارت زعفران در کشورهای اروپایی هم اینگونه است.
زعفران و فراورده های زعفران به صورت عمده در کشورهای اروپایی توسط خارجی های مقیم اروپا عرضه می شود.

بازار بومی اروپایی

قیمت زعفران در بازار جهانی

بازار بومی اروپایی به بازارهایی گفته می‌شود که توسط شهروندان اصلی کشورهای اروپایی اداره می‌شود. این شهروندان معمولاً از کشورهای تولیدکننده زعفران واردات مستقیم دارند و زعفران را با استانداردهای اروپایی بسته‌بندی، قیمت‌گذاری، کنترل کیفیت و فروش می‌کنند.
تجارت زعفران توسط افراد بومی در اروپا با استانداردهای بالا انجام می شود.

فروشگاه‌های بومی زعفران در اروپایی

فروشگاه‌های بومی در مناطق تجاری و گردشگری کشورهای اروپایی قرار دارند. در این فروشگاه‌ها، زعفران به همراه سایر محصولات بومی عرضه می‌شود. بسته‌بندی زعفران در این فروشگاه‌ها به صورت جعبه، شيشه، كيسه و پلاستيك است.
برخی از این بسته بندی های زعفران به صورت لوکس و زیبا انجام می شود که ترکیبی از موارد گفته شده است.
قيمت هر گرم زعفران بسته بندی شده در اين فروشگاه ها بين 2 تا 6 يورو است. مشتريان اصلي اين فروشگاه ها شهروندان بومي و گردشگران هستند كه به دنبال محصولات باكيفيت و استاندارد مي گردند. معمولا خارجي ها از اين فروشگاه ها کمتر خريد مي كنند.

عمده فروشی‌های زعفران در اروپا

شرایط و استانداردهای واردات زعفران به اروپا

عمده‌فروشی‌های بومی در مناطق صنعتی و تجاری کشورهای اروپایی قرار دارند. در این عمده‌فروشی‌ها، زعفران به صورت بسته بندی و با قیمت بالاتر از بازار خارجی ها به فروش می‌رسد. بسته‌بندی زعفران در این عمده‌فروشی‌ها به صورت جعبه، شيشه، كيسه و پلاستيك است. قيمت هر گرم زعفران در اين عمده‌فروشي ها بين 5 تا 8 يورو است. مشتريان اصلي اين عمده‌فروشي ها فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و سایر موسسات بومی هستند كه به دنبال محصولات باكيفيت و استاندارد مي گردند.

بازار بومی زعفران و بازار خارجی زعفران

با توجه به مطالب گفته شده، می‌توان گفت که زعفران در اروپا دو بازار مختلف دارد: بازار خارجی و بازار بومی. بازار خارجی توسط افراد غیربومی در کشورهای اروپایی اداره می‌شود و زعفران را با فرهنگ، قیمت و کیفیت خودشان فروخته مي شود. بازار بومی توسط شهروندان اصلی کشورهای اروپایی اداره می‌شود و زعفران را با استانداردهای اروپایی به فروش می رسانند. هر دو بازار جایگاه خود را در بازار اروپا دارند و مخاطبان خود را جذب می‌کنند.
شرکت کینگ بیزینس عرضه کنند زعفران عمده در بازار بومی و بازار خارجی ها است.
برای خرید زعفران فله و بسته بندی (در انواع بسته بندی) با همکاران ما ارتباط بگیرید. [واتساپ]
در پست بعدی، به ویژگی های بازار بومی زعفران در اروپا پرداخته شده است.

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *