شرایط صادرات زعفران ایرانی 

آنچه در این متن می خوانید...

اسناد لازم برای مراجعه به گمرک:ترخیص زعفران از گمرک:تنظیم اظهارنامه کالای صادراتی:احراز هویت گمرک:ارزیابی اظهارنامه :کارت بازرگانی:ضرورت کنترل محموله های صادراتی مشمول مقررات اجباری استاندارد در گمرک:تعرفه های صادرات زعفران:
صادرات زعفران شناسنامه دار
Rate this post

شرایط صادرات زعفران ایرانی – بررسی تعرفه های صادرات زعفران و ترخیص زعفران از گمرک و همچنین اسناد لازم جهت ترخیص کالا و چند نکته مهم را در ایرن متن بررسی خواهیم کرد. صادرات زعفران نیازمند به فراهم بودن شرایط خاصی می باشد، که در این مقاله به توضیحاتی هرچند مختصر در این باب پرداخته شده است. شرکت الماس زعفران جهان با دفاتر فعال خود در ایران – ترکیه – هلند – آلمان – فرانسه و … آماده همکاری در رابطه با صادرات زعفران به خارج از کشور می باشد.

 

تشریفات صادراتی قطعی: شرایط صادرات زعفران ایرانی و  صدور زعفران از کشور قبل از هر چیز تهیه مدارک و اخذ مجوزهایی لازم است. صادرکننده زعفران باید با در دست داشتن این اسناد و مدارک به گمرک محل صدور زعفران مراجعه نماید. شرکت الماس زعفران جهان تمامی تشریفات صادرات زعفران را انجام می دهد. چنانچه مایل به همکاری با صادرات زعفران هستید، با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

شرکت الماس زعفران جهان
شرکت الماس زعفران جهان

اسناد لازم برای مراجعه به گمرک:

 • کارت بازرگانی صادرکننده زعفران
 • معرفی نامه یا وکالتنامه اظهارکننده زعفران به گمرک
 • گواهی استاندارد (حسب مورد)
 • گواهی قرنطینه دامی و نباتی (حسب مورد درخواست خریداران زعفران)
 • گواهی بهداشت (حسب مورد درخواست خریداران زعفران)
 • صورت عدل بندی
 • مجوز صدور (حسب مورد)

 

صادرات زعفران
مدارک مورد نیاز جهت صادرات زعفران

ترخیص زعفران از گمرک:

صادرکننده زعفران پس از تهیه مدارک لازم، می بایست زعفران را به گمرک محل صدور حمل و پس از صدور قبض انبار، اظهارنامه صادراتی را در چهار نسخه تنظیم و تسلیم گمرک نماید که یک نسخه آن به منزله پروانه صادرات محسوب می گردد. در مواردی با تقاضای صاحب زعفران و موافقت گمرک، عملیات ارزیابی و انجام تشریفات گمرکی کالای صادراتی را می توان در خارج از امکان گمرکی انجام داد.

صادرات زعفران
صادرات زعفران

 

تنظیم اظهارنامه کالای صادراتی:

 • مشخصات صادرکننده زعفران
 • مشخصات اظهارکننده زعفران
 • مشخصات خریدار
 • کشور محل صدور
 • کشور مبدأ
 • شرایط معامله
 • مشخصات وسیله حمل و مبدأ بارگیری
 • مشخصات زعفران از نظر نوع، تعرفه، وزن، تعداد یا مقدار و ارزش صادراتی زعفران
 • مشخصات محموله (بسته ها، نوع بسته،‌ مقدار، علامت، وزن با ظرف)
 • ریز اقلام هزینه های گمرک
 • نام گمرک محل تسلیم اظهارنامه و شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه در دفتر گمرک محل برای مهر و امضاء و تأیید گمرک و مقامات گمرک

پعد از تکمیل اظهارنامه، اظهارنامه و مدارک ضمیمه آن به قسمت احراز هویت گمرک تحویل داده می شود.

احراز هویت گمرک:

نکات مهم در مورد احراز هویت به سه بخش تقسیم می شود:

 1. صحت اسناد و مدارک تسلیمی
 2. صحت مندرجات از لحاظ نوع و تعرفه زعفران و ارزش اظهار شده با اسناد
 3. صلاحیت صادرکننده زعفران

ارزیابی اظهارنامه :

بعد از واریز وجوه متعلقه، اظهارنامه به دایره ارزیابی ارسال و بعد از تعیین ارزیاب زعفران مورد ارزیابی قرار می گیرد. بعد از بازدید محتویات بسته ها و تطبیق آن از لحاظ نوع، تعداد، ارزش و سایر اطلاعات مورد نیاز چنانچه ایرادی مشاهده نشود، اظهارنامه امضا و مهر شده و نسخه ای از اظهارنامه بعنوان پروانه صادراتی به صاحب زعفران تحویل میشود تا نسبت به صدور زعفران اقدام نماید.

 

کارت بازرگانی:

مبادرت به امر صادرات زعفران بصورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن صادر و به تأیید وزارت بازرگانی می رسد. کارت بازرگانی سندی است که به موجب آن می توان اقدام به واردات و صادرات زعفران نمود و بنام متقاضیان اعم از اشخاصی حقیقی (ایرانی و غیر ایرانی)، اشخاص حقوقی صادر می گردد. صادرکنندگان زعفران و خدمات دارای کارت بازرگانی باشند یا نباشند در طول اجرای برنامه سوم توسعه (بند ب ماده ۱۱۳) مشمول پرداخت عوارض و مالیات علی الحساب نخواهند بود. کلیه شرکتهای تعاونی کارت بازرگانی خود را صرفا از اتاقهای تعاون جمهوری اسلامی ایران دریافت می نمایند. شرکت الماس زعفران جهان تمام امور مربوط به صادرات زعفران را برای شما عزیزان انجام می دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه صادرات میتوانید با متخصصان شرکت ما در ارتباط شوید.

شرایط صادرات زعفران
شرایط صادرات زعفران

ضرورت کنترل محموله های صادراتی مشمول مقررات اجباری استاندارد در گمرک:

تاریخ اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران

جعلی نبودن پروانه کاربرد علامت استاندارد (موارد مشکوک از استاندارد استانها استعلام گردد)

اعلام تاریخ انقضای مصرف، پروانه بهره برداری،‌ علامت استاندارد ایران بر روی زعفران و بسته بندی مناسب.

در صورت نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبر، ارائه گواهی صادراتی از شرکتهای بازرسی مورد تأیید مؤسسه یا ادارات کل استاندارد استانها ضروری است.

 

تعرفه های صادرات زعفران:

تعیین تعرفه صادرات زعفران در ایران بر عهده سازمان توسعه تجارت می باشد. صادرات زعفران در حال حاضر هیچگونه عوارضی نداشته و ندارد، این در حالی است که در سالهای قبل برای بسته بندی های بیشتر از ۳۰ گرم زعفران ، ۵ درصد عوارض در نظر گرفته می شد. شرکت الماس زعفران جهان ارایه کننده بهترین زعفران صادراتی می باشد. لطفا جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

صادرات زعفران ایرانی
صادرات زعفران ایرانی

 

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.