روش صادرات زعفران

آنچه در این متن می خوانید...

واردات چمدانی زعفران یا قاچاق؟!تجارت چمدانی زعفرانتجارت زعفران؛ زمینه اشتغالزاییحجم تجارت چمدانیصادرات چمدانی زعفران به ترکیهقانون صادرات و واردات هر مسافرروش صادرات زعفرانمحدودیت ارزی برای صادرات زعفرانتوسعه صادرات زعفران به روش چمدانیمقدار زعفرانی که می‌توانیم از کشور خارج کنیم؟شرایط کالای همراه مسافر و روش صادرات زعفرانهزینه‌های اضافه بار از مسافرین چند است؟ورود پول ایرانی به میزان 5 میلیون ریال برای هر فرد مجاز استخروج زیورآلات شخصی همراه مسافرمقررات و معافیت ترخیص زعفرانارسال زعفران از طریق پست به خارج از ایرانگواهی بهداشت و تاییدیه
قیمت فروش هر کیلو زعفران
3.9/5 - (15 امتیاز)

روش صادرات زعفران را در بخش قبلی بررسی کردیم. این متن ادامه همان موضوع قبلی می باشد.
برای دریافت اطلاعات دقیق متن زیر را مطالعه بفرمایید چراکه بررسی موانع صادرات زعفران را تشریح خواهیم کرد.
به روش صادرات زعفران و روش صادرات چمدانی زعفران و همچنین بررسی موانع صادرات هم می‌پردازیم. چنانچه قصد تجارت زعفران و خرید و صادرات زعفران را دارید، با ما در ارتباط شوید.

روش صادرات زعفران

واردات چمدانی زعفران یا قاچاق؟!

در این میان، می‌بایست به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر واردات کالای چمدانی همان قاچاق کالای خرد است. به هر حال قاچاق در هر شرایطی قاچاق است، خواه این قاچاق در قالب یک چمدان باشد یا در قالبی بزرگ‌تر انجام پذیرد.
در ادامه به  روش صادرات زعفران و روش صادرات چمدانی زعفران بررسی موانع صادرات زعفران می‌پردازیم.
قانونگذار نیز تفاوتی میان قاچاق جزء و کل قائل نشده و آن را مشمول مجازات می‌داند که البته بسته به میزان آن، مجازات‌های سبک و سنگین تعیین شده است و این امر از مبادی ورودی کشور کنترل می‌شود.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]صادرات چمدانی زعفران چگونه انجام می‌شود؟[/box]

Export of saffron

تجارت چمدانی زعفران

البته در تجارت چمدانی محدودیت‌هایی تعریف شده که اگر تبادل کالا از حدود معینی تجاوز کند، مشمول جریمه خواهد شد. در مجموع، قاچاق در قالب تجارت چمدانی به گونه‌ای نیست که بتوان با آن برخورد کرد، اما اکنون در بسیاری از مرزها کالا در قالب قاچاق چمدانی وارد می‌شود.
مسئله مهم این است که گاهی مشاهده می‌شود قاچاق از طریق کانال‌هایی اتفاق می‌افتد که باید به عنوان بازوی نظارتی به آنها مراجعه کرد و خواستار جلوگیری از ورود کالای قاچاق شد.
البته برخی افراد از همین روش خرید و فروش زعفران را انجام می دهند.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]چنانچه قصد خرید زعفران و صادرات زعفران را دارید با کارشناسان ما در ارتباط شوید[/box]

قیمت زعفران و صادرات زعفران

تجارت زعفران؛ زمینه اشتغالزایی

تجارت چمدانی در همه دنیا متداول است. موانع صادرات زعفران را در ادامه بررسی خواهیم کرد.
در بسیاری از نقاط جهان، کشورهایی که با یکدیگر هم‌مرز هستند، کالاهایی را که در کشور مجاورشان با هزینه کمتری تولید می‌شوند، توسط مرزنشینان خود مبادله می‌کنند.
معمولا دولت‌ها نیز چندان در این امر سختگیری نمی‌کنند. ما همچنان معتقدیم از صادرات زعفران و حتی از تولید زعفران حمایت کافی صورت نمی گیرید.
به عنوان مثال، آمریکا و مکزیک از کشورهایی هستند که این نوع تجارت را برای مرزنشینان خود تسهیل کرده‌اند

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]صادرات زعفران و اغلب مواد غذایی مستلزم اخذ مجوز از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد[/box]

قیمت خرید و فروش زعفران

حجم تجارت چمدانی

روش صادرات زعفران و مخصوصا صادرات چمدانی زعفران متفاوت است. حجم این نوع تجارت در اقتصاد کشور بسیار ناچیز است، اما در اشتغالزایی برای مرزنشینان کشورها کمک بسیاری می‌کند.
این نوع تجارت که مشمول عوارض گمرک و مالیات نمی‌شود، صرفا در زمینه ایجاد اشتغال برای مرزنشینان اهمیت دارد.
لازم به ذکر است صادرات چمدانی زعفران صادرات قانونی کالا در حجم تجاری و به صورت چمدانی است ; اما به افرادی که مبادرت به صادرات کالا در حجم تجاری به صورت غیرقانونی می نمایند، چترباز می گویند.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]بررسی موانع صادرات زعفران[/box]

صادرات زعفران - آموزش صادرات و واردات

صادرات چمدانی زعفران به ترکیه

یکی از مبادی ورود چمدانی کالا به کشور از طریق ترکیه است که هر روز تعداد زیادی پرواز بین دو کشور انجام می شود سال‌هاست که چمدان‌های خالی از مرز بازرگان به سمت کشور ترکیه می‌رود و با انبوهی از کالاهای خارجی و مارک پر شده و به ایران باز می گردد.
مرز بازرگان یکی از دروازه‌های مهم صنعت گردشگری کشور ترکیه است. گردشگری که یکی از منابع مهم و مورد توجه درآمدزایی برای کشورها شده است این روزها به عنوان یک صنعت مورد توجه قرار می‌گیرد.
ترکیه در این سال‌های اخیر با حذف نظامیان از پهنه سیاسی خود توانسته است برای اقتصاد خود برنامه‌ریزی صحیح و دقیقی داشته باشد.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]مرز بازرگان یکی از دروازه‌های مهم صنعت گردشگری کشور ترکیه است[/box]

نحوه صادرات زعفران در ایران

قانون صادرات و واردات هر مسافر

طبق قانون صادرات و واردات هر مسافر، مجاز است ۸۰ دلار با استفاده از معافیت حقوق ورودی گمرک کالا وارد کند. البته دستورالعمل های ریز دیگری نیز وجود دارد که تشخیص آن با ماموران گمرک است مثلا می توان آن ۸۰ دلار را افزایش داد اگر به عنوان مصرف شخصی باشد و برای مصارف تجاری، قلمداد نشود.
برخی افراد با استفاده از معافیتی که دارند می توانند این کالاها را بیاورند. همانطور که اشاره شد، روش صادرات زعفران و صادرات چمدانی زعفران متفاوت است. 

البته مبحث تجارت چمدانی برای مصارف شخصی افراد نیست بلکه بخشی است که سازماندهی شده کار می شود و حتی تبلیغات و آگهی‌هایش را در روزنامه‌ها می بینیم.
در واقع مجموعه‌هایی وجود دارند که حتی  هزینه های سفر افراد را نیز تامین می کنند تا کالایی که خودشان می خواهند را وارد کنند

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]قوانین مهم صادرات زعفران به ترکیه [/box]

نحوه صادرات زعفران به ترکیه

روش صادرات زعفران

در مرز بازرگان یکی از دروازه‌های مهم صنعت گردشگری کشور ترکیه است شایان ذکر است: صادرات زعفران و اغلب مواد غذایی مستلزم اخذ مجوز از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. همچنین گواهی بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گواهی های دیگر حسب مورد درخواست خریداران مانند گواهی قرنطینه دامی و گیاهی لازم است
شایان ذکر است زعفران در بسته بندی زیر 30 گرم با قیمت و حاشیه سود مناسب تری صادر می‌شود
این نوع صادرات در کشور ما بسیار دیرتر از سایر کشورها شروع گردیده و همین عامل یکی از دلایل رکود صادرات محسوب می گردد.
علیرغم تذکر مکرر بخشنامه‌ها آنچنان که باید و شاید صادرات چمدانی زعفران جایگاه ویژه خود را پیدا نکرده است و همچنان موانع بسیاری بر سر این نوع صادرات وجود دارد.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]مرز بازرگان یکی از دروازه‌های مهم صنعت گردشگری کشور ترکیه است[/box]

قیمت روز زعفران صادراتی در بازار

محدودیت ارزی برای صادرات زعفران

یکی از مسایلی که کارشناسان آن را مانع توسعه تجارت چمدانی می دانند محدودیت ارزی برای صادرات کالا و مخصوصا برای صادرات زعفران است.
روش صادرات زعفران متفاوت است. کشور همسایه ما ترکیه سالهاست به اهمیت صنعت گردشگری پی برده و برای توسعه آن بسیاری از موانع از جمله عدم نیاز به اخذ ویزای توریستی برای اغلب کشورها برقرار کرده است.
در بخش‌های بعدی بررسی موانع صادرات زعفران و صادرات چمدانی زعفران را پیگیری خواهیم کرد.

بررسی موانع صادرات زعفران ایران

توسعه صادرات زعفران به روش چمدانی

تسهیلات در نظر گرفته شده برای توسعه صادرات چمدانی و بررسی موانع صادرات زعفران و صادرات چمدانی زعفران عبارت بودند از:
توریست‌ها و اتباع کشور های مستقل مشترک‌المنافع هنگام مسافرت به ایران اجازه دارند برابر مقدار ارزی که به سیستم بانکی کشور می فروشند کالای مجاز صادراتی همراه خود از کشور خارج کنند
افراد یاد شده تا سقف 1000 دلار بدون اظهار به سیستم بانکی کشور و دریافت اعلامیه ارزی می‌توانند کالای مجاز صادراتی همراه خود به خارج ببرند
خروج کالای همراه مسافر برای مسافران این کشورها نیاز به ارایه کارت بازرگانی ندارد

بررسی موانع صادرات زعفران ایران

مقدار زعفرانی که می‌توانیم از کشور خارج کنیم؟

 1. به مسافران ایرانی که عازم این کشورها هستند اجازه داده شده تا سقف 500 دلار کالای مجاز صادراتی با خود خارج کنند در ادامه بررسی موانع صادرات زعفران را خواهیم داشت.
 2. مسافرین ورودی اعم از ایرانی یا غیر ایرانی می توانند علاوه بر اسباب مستعمل همراه خود که از حقوق ورودی معاف است به شرط غیر تجاری بودن و متناسب با مدت زمان اقامت در سال یکبار کالای نو به ارزش 80 دلار را به شرط غیر تجاری بودن و نداشتن ممنوعیت شرعی و قانونی با معافیت  ترخیص  نمایند ، مازاد بر ارزش مذکور با رعایت شرایط و مقررات عنوان شده با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی 2 برابر قابل ترخیص است.
  این معافیت شامل کالاهای حجیم از قبیل یخچال و یخچال فریزر – کولر گازی – جارو برقی – تلویزیون – لباسشویی – ظرفشویی- اجاق گاز – رادیو ضبط غیر پرتابل نمی گردد.

روش صادرات زعفران

شرایط کالای همراه مسافر و روش صادرات زعفران

 1. توجه: اقلام مذکور باید به صورت هدیه، سوغات و یا شخصی بوده تا شامل احراز شرایط کالای همراه مسافر گردد به زبان ساده تر کالا برای فروش نباشد در غیر اینصورت از شمول قوانین مسافری خارج و تابع قوانین تجاری از جمله داشتن کارت بازرگانی ، مجوز ثبت سفارش وزارت بازرگانی و اخذ مجوز از سایر وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها بستگی به نوع کالا خواهد گردید به منظور آگاهی شما مسافرین گرامی یک مثال جهت محاسبه حقوق ورودی کالای همراه مسافر اعلام می گردد:
 2. 1: بر اساس مقررات صادرات و واردات سال 1394میزان حقوق ورودی برای پوشاک به میزان 75درصد ارزش تعیین گردیده که با عنایت به ماده 138 آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی در خصوص کالای مازاد بر معافیت با احتساب سود مضاعف خواهد بود(146%برای مسافر خواهد بود)

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]شرایط کالای همراه مسافر و روش صادرات زعفران[/box]

روش صادرات انواع زعفران Export method of saffron

هزینه‌های اضافه بار از مسافرین چند است؟

 1. 2: یکی از روش صادرات زعفران که خوب است بدانیم این است که: هزینه‌هایی که بابت اضافه بار از مسافرین توسط شرکت حمل و نقل هوایی دریافت می شود هیچگونه ارتباطی با حقوق ورودی گمرکی دارد و این شرکت‌ها با توجه به شرایط خود تا 25-20 و 30 کیلوگرم دارای معافیت وزنی هستند اما ملاک ارزیابی در گمرک ارزش کالا است . مقوله اضافه بار پرداختی در کشور مبدا با اعمال مقررات گمرکی در کشور مقصد متفاوت است .
 2. 3: در خصوص ارز همراه مسافر با عنایت به بند 10-5  و11-5 مجموعه مقررات ارزی ورود و خروج ارز به میزان پنج هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای هر مسافر مجاز خواهد بود،ورود بیش از مبلغ مذکور مستلزم تنظیم اظهار نامه ارزی در بدو ورود نزد بانک ملی ( پیش از گیت گذرنامه ) باید صورت پذیرد ، در زمان خروج نیز برای ارز بیش از پنج هزار دلار نیز منوط به ارائه اظهار نامه ارزی ویا اعلامیه بانک مربوط توسط مسافر خواهد بود.
  در ادامه بررسی موانع صادرات زعفران را پی خواهیم گرفت.

صادرات زعفران

ورود پول ایرانی به میزان 5 میلیون ریال برای هر فرد مجاز است

 1. 4: ورود ارز خارجی به کشور به هر میزان مجاز است .
  چنانچه مسافر بخواهد مقداری از آن را با خود خارج نماید لازم است در بدو ورود با مراجعه به بانک قبل از گیت بازرسی گذرنامه  ، اظهارنامه ورود ارز تنظیم نماید ، ورود پول ایرانی به میزان 5 میلیون ریال برای هر فرد مجاز است .
 2. 5: ورود زیور آلات طلای همراه با مسافرین از قبیل گردنبند ، دستبند ، گوشواره ، انگشتر ،النگو ،ساعت و غیره در حد متعارف و برای مصارف شخصی بصورت واحد از هرکدام یک عدد ودر مورد گوشواره یک جفت و النگو شش عدد مجاز بوده و مازاد بر آن منوط به کسب اجازه  قبلی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

Export method of saffron

خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر

 1. 6: خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر تا میزان یکصد و پنجاه گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز خواهد،چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگهای گرانبها از قبیل الماس، زمرد و برلیان باشد نبایستی وزن نگین مصوب به آنها از اجزای قیراط (کمتر از یک قیراط )تجاوز نماید.
 2. 7: چنانچه مسافر به دلایل مختلف نتوانست کالای همراه خود را وارد نماید از یک ماه قبل از سفر می تواند آنرا بارنامه و تا یک ماه بعد از ورود می تواند آنرا با در دست داشتن گذرنامه ، اسناد حمل ، قبض انبار و انجام تشریفات گمرکی ترخیص نماید. فرستنده و گیرنده در بارنامه باید به نام خود مسافر باشد.

روش صادرات انواع زعفران درجه یک

مقررات و معافیت ترخیص زعفران

 1. 8: ایرانیانی که مقیم خارج از کشور چنانچه ترک اقامت نموده و قصد مراجعه به کشور را داشته باشند می توانند لوازم خانه و اشیا شخصی خود را به شرطی که حداقل مدت یکسال خارج از کشور بوده ، به شرطی که از یک ماه قبل تا 9 ماه بعد از ورود به کشور برسد با رعایت مقررات و معافیت ترخیص نمایند مشروط به اینکه ظرف مدت 5 سال قبل از چنین معافیتی استفاده نکرده باشند.
 2. 9: کارکنان دولت که برای انجام ماموریت یکساله و بیشتر به خارج اعزام می شوند چنانچه قبل از پایان ماموریت و توقف یکساله از خارج احضار شوند مشمول شرط توقف یکساله نخواهند بود . اتومبیل شخصی ، موتور سیکلت و قایق مشمول معافیت این مقررات نمی باشد.

صادرات زعفران

ارسال زعفران از طریق پست به خارج از ایران

 1. 10: هموطنان مقیم خارج از کشور نمی توانند هدیه و سوغات و وسایل برای اقوام و بستگان داخل کشور بارنامه و به گمرک ارسال نمایند.
  این قبیل کالاها قابل ترخیص نمی باشد و باید از طریق پست ارسال و تشریفات ارزیابی آن توسط گمرک امانات پستی صورت می پذیرد.
 2. 11: ورود دارو فقط در حد مصرف شخصی و کم قابل ترخیص است. بیشتر از ان مشمول اخذ مجوزهای قانونی از قبیل وزارت بهداشت….بعلاوه حقوق ورودی می گردد.
 3. 12: ورود سیگار برای هر نفر مسافر به میزان یک باکس معادل 200 نخ یا 50 عدد سیگار برگ مجاز می باشد. همچنین میزان مجاز تنباکو برای هر مسافر 250 گرم است.
 4. 13: ورود حیوانات و پرندگان اهلی و غیر آنها منوط به ارائه گواهی بهداشت از کشور مبداء و تاییدیه سازمان دامپزشکی است.(قرنطینه حیوانی)

قیمت فروش زعفران و قیمت امروز زعفران

گواهی بهداشت و تاییدیه

 1. 14: ورود حیوانات و پرندگان وحشی و غیره منوط به ارائه گواهی از سازمان های مرتبط با کشور مبداء ، گواهی بهداشت و تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست ایران خواهد بود.
 2. 15: ورود و ترخیص گل و نهال و … منوط به اخذ مجوز قرنطینه نباتی خواهد بود.
 3. 16: ورود و ترخیص اقلام مخابراتی مثل تلفن بی سیم و غیره منوط به اخذ مجوز از وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات خواهد بود.
 4. 17: ورود پرنده های کنترلی ( از جمله هلی کوپتر و کواد کوپترها و…) مشمول اخذ مجوز قانونی می باشد توصیه می گردد این قبیل اسباب بازی‌ها را از داخل کشور تهیه گردد.

صادرات و فروش زعفران به روش چمدانی

منبع : سایت الماس زعفران جهان
Almaszaffran.ir
روش صادرات زعفران و بررسی موانع صادرات زعفران و روش صادرات چمدانی زعفران

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]روش صادرات زعفران و بررسی موانع صادرات زعفران و روش صادرات چمدانی زعفران در سایت الماس زعفران جهان[/box]

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.