آموزش کشت زعفران

آنچه در این متن می خوانید...

بهترین نوع خاک و زمان کشت زعفران کدام است؟کشت مکانیزه زعفران چگونه انجام می‌شود؟ خاک مناسب جهت کاشت و پرورش زعفرانزمان مناسب جهت کاشت زعفرانکشت زعفران به روش سنتی و کشت زعفران گلخانه‌ ایکشت زعفران به روش سنتی چگونه انجام می‌شود؟برداشت گل زعفران چه زمانی آغاز می‌شود؟آبیاری زمین زعفرانزمان آبیاری زمین و زمان کشت زعفران چه زمانی است؟آموزش کشت زعفران گلخانه‌ ایتیم آموزشی کشت زعفران گلخانه‌ ای
آموزش کشت زعفران
1/5 - (1 امتیاز)

آموزش کشت زعفران و زمان کشت زعفران در شرکت الماس زعفران جهان.
در مطالب قبلی به چند مورد از آموزش رایگان کشت زعفران پرداختیم و حالا می‌خواهیم بررسی کنیم که  بهترین نوع خاک برای کاشت زعفران کدام است و همچنین به زمان کشت زعفران گلخانه‌ ای چه زمانی است.
در ادامه مراحل آموزش رایگان کشت زعفران را پیگیری کنیم. با ما در ارتباط شوید 09120658535
برای کاشت زعفران گلخانه‌ ای چه مراحلی باید طی شود تا بهترین زعفران را برداشت کنیم؟

کاشت زعفران و قیمت زعفران

بهترین نوع خاک و زمان کشت زعفران کدام است؟

بهترین نوع خاک برای کاشت زعفران خاک شنی ـ رسی است که مقدار کمی آهک داشته باشد.
در تهیه زمین به منظور کاشت زعفران لازم است توجه و دقت خاصی معمول شود ابتدا در فرصتهای مناسب در پائیز یا زمستان زمین مورد نظر را شخم عمیق می‌زنند در صورتی که شرایط مناسب نبوده یا دسترسی به تراکتور مقدور نباشد می‌توان شخم را در پایان بهار یا اوایل تیرماه نیز انجام داد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]شخم زدن زمین در پایان بهار یا اوایل تیرماه انجام می‌شود[/box]

آموزش کشت زعفران گلخانه‌ای

کشت مکانیزه زعفران چگونه انجام می‌شود؟ 

در کشت مکانیزه زعفران زمین را در پاییز سال قبل از کشت با گاو آهن شخم عمیق می‌زنند در بهار پس از قطع بارانهای بهاری خاک را با انجام شخم متوسط ضمن سله شکنی از وجود علفهای هرز پاک می‌کنند در مرداد یا شهریور پس از پخش 80 – 40 تن کود حیوانی و 200 کیلوگرم فسفات آمونیوم زمین را به صورت فارو درمی‌آورند و برای کاشت زعفران آماده می‌کنند. در ادامه در خصوص کلاس های  آموزش کشت زعفران توضیح خواهیم داد.

کشت مکانیزه زعفران

خاک مناسب جهت کاشت و پرورش زعفران

زعفران در زمین های شور، رسی یا خیلی شنی رشد نمی کند بلکه بهترین نوع خاک برای رشد آن خاک شنی ـ رسی است که مقدار کمی آهک داشته باشد، PH خاک باید بین 8 ـ 7 بوده، خاک مزرعه حاصلخیز و شیرین بوده و از علف های هرز پاک باشد در ضمن کاشت گیاه زعفران را باید در زمینی باشد که از چند سال قبل در آن زعفران کشت نشده باشد.

آموزش رایگان کشت زعفران گلخانه ای

زمان مناسب جهت کاشت زعفران

از مرداد ماه تا مهر ماه می‌توان به کاشت زعفران اقدام کرد. پس از کاشت پیاز زعفران در زمین به مدت 7 ـ 4 و در بعضی مناطق تا 10 سال باقی مانده و محصول می دهد و از این نظر احتیاجی به کاشت مجدد زعفران در سال های بعد ندارد

[box type=”info” align=”alignleft” class=”” width=””]از مرداد ماه تا مهر ماه می‌توان به کاشت زعفران اقدام کرد[/box]

آموزش رایگان کشت زعفران گلخانه ای

کشت زعفران به روش سنتی و کشت زعفران گلخانه‌ ای

کشت زعفران گلخانه‌ ای به روش آیروپونیک مدتی هست که در فضاهای مجازی تبلیغ می شود و  در این خصوص کارگاه‌های آموزشی در برگزاری می‌شود.
این روش کشت زعفران برخی موافقان و همچنین منتقدانی هم دارد.
در این بخش به کشت زعفران به روش سنتی و همچنین به روش کشت زعفران به روش آیروپونیک و همچنین مزایای هر کدام می‌پردازیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

آموزش کشت زعفران گلخانه‌ای

کشت زعفران به روش سنتی چگونه انجام می‌شود؟

در کشت زعفران به روش سنتی پیاز زعفران که معمولاً شامل پیازهایی هستند که 7 الی 8 سال از آخرین نقل و انتقال آن ها از یک زمین دیگر می‌گذرد و به صورت خشکه کنی از زمین قبلی خارج شده‌اند، پس از آماده کردن زمین به لحاظ شکل فیزیکی خاک و افزودن اغلب، کودهای حیوانی خشک و پوسیده شده (کود گاوی پوسیده) و کودهای شیمیایی در زمین های مذکور در موعد اواسط شهریور الی اوایل پاییز کاشته می شوند.

اولین آبیاری به فاصله 10 الی 15 روز پس از کاشت که مصادف است با نیمه مهرماه الی بیستم مهرماه انجام می شود.

آموزش کشت زعفران گلخانه‌ای

برداشت گل زعفران چه زمانی آغاز می‌شود؟

پس از 15 الی 20 روز اولین گل‌های زعفران را می‌توان مشاهده کرد و عملیات چیدن گل‌ها تا پایان آبان ماه ممکن است ادامه داشته باشد.
در نقاط سردسیری عملیات برداشت گل زعفران زودتر شروع می شود و زودتر هم به پایان می‌رسد و در نقاط گرم‌تر برداشت گل زعفران کمی به تعویق می افتد
وجین کردن و از بین بردن علف‌های هرز
پس از برداشت گل زعفران معمولاً وجین علف‌های هرز انجام می شود.
این عمل وجین کردن در هر زمان که علف‌های هرز دیده شوند ضروری است و باید علف‌های هرز را از بین ببریم.

علف‌های هرز در بهره کشی از مواد غذایی خاک با گیاه زعفران رقابت می کنند.

کشت زعفران گلخانه‌ ای
کشت زعفران گلخانه‌ ای

آبیاری زمین زعفران

در گذشته که منابع آب بیشتر بوده هر 15 الی 20 روز آبیاری انجام می شده است و در حال حاضر به دلیل کاهش منابع آبی و خشکسالی بر کشور، این دوره‌های آبیاری به فواصل 45 روزه موکول شده است و مجموعاً 4 الی 5 بار آبیاری تکرار می شود.
گاهی به باور اشتباه کشاورز سنتی از گیاه زعفران، مبنی بر اینکه گیاه زعفران تمایل به آب ندارد تعداد این دفعات به کمتر از حدود ذکر شده هم تنزل می یابد.
در ادامه آموزش رایگان کشت زعفران را تشریح خواهیم کرد

آموزش کشت زعفران گلخانه ای

زمان آبیاری زمین و زمان کشت زعفران چه زمانی است؟

در اردیبهشت ماه قبل از خشک شدن برگ‌های زعفران تقریباً در هفته اول اردیبهشت ماه برگ‌های زعفران را قبل از زرد شدن می تراشند و برای تغذیه دام استفاده می شود.
معمولا در ماه های خرداد و تا پایان شهریور ماه باید  مراقبت باشید که آب در مزرعه ی زعفران راه پیدا نکند چون موجب سبز شدن برگ‌ها و ایجاد تداخل در گلدهی در موعد مقرر می‌شود.
به عنوان مثال: اگر آبیاری یا نفوذ آب در مرداد ماه  انجام شود، موجب بروز برگ‌ها و سپس گل‌ها می شود. و  همچنین انرژی پیاز و زمین صرف رشد برگ‌ها می‌شود و در اندازه و کیفیت گل‌ها اثر منفی می گذارد. و این چرخه همچنان برای مدت 7 الی 8 سال تکرار می گردد

آموزش رایگان کشت زعفران
آموزش رایگان کشت زعفران

آموزش کشت زعفران گلخانه‌ ای

آموزش کشت زعفران و زمان کشت زعفران در شرکت الماس زعفران جهان، این شرکت  ارایه کننده بهترین زعفران صادراتی می‌باشد. ضمنا ما در زمینه آموزش کشت زعفران گلخانه‌ ای نیز فعالیت داریم. دوره‌های آموزشی ما در سه سه برگزار می‌شود.

دوره های آموزشی کشت زعفران گلخانه‌ ای

  • سطح ۳ – مبانی اولیه  (حضوری – کلاس رایگان ) آموزش رایگان کشت زعفران
  • سطح ۲ –  آموزش مقدماتی ( حضوری و هم  آنلاین و مجازی – شهریه ۲۲۰ هزار تومان)
  • سطح ۱ – آموزش پیشرفته ( حضوری و هم  آنلاین و مجازی – شهریه ۴۸۰ هزار تومان)
  • مطالب اولیه و آشنایی با کشت زعفران گلخانه – فیلم های آموزشی – فایل های PDF  و… به طور رایگان از طریق سایت و کانال تلگرامی https://t.me/Zaferan_Golkhane و دیگر فضاهای مجازی شرکت الماس زعفران جهان تقدیم عزیزان می شود.
  • کلاس های آنلاین و مجازی آموزش کشت زعفران گلخانه ای (آموزش رایگان کشت زعفران) هم بزودی برگزار خواهد شد.
  • برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاور رایگان با کارشناسان ما در ارتباط شوید. 09120658535

آموزش کشت زعفران گلخانه‌ای

تیم آموزشی کشت زعفران گلخانه‌ ای

تیم آموزشی شرکت الماس زعفران متشکل از مهندسین و متخصصان رشته کشاورزی بوده که در در زمینه کشت زعفران به روش سنتی و کشت زعفران گلخانه‌ ای به روش هیدوپونیک و آیروپونیک فعالیت می‌کنند. شما همراهان عزیز می‌توانید به طور 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط شوید.
ضمنا از طریق ثبت نام در  سایت و عضویت در کانال تلگرامی شرکت می‌توانید به طور مستقیم با همکاران ما در ارتباط شده و سوالات خود را مطرح کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاور رایگان با کارشناسان ما در ارتباط شوید.[/box]

کشت زعفران گلخانه‌ای

منبع:
سایت الماس زعفران جهان
Almaszaffran.ir
آموزش کشت زعفران و زمان کشت زعفران چه زمانی است؟ آموزش رایگان کشت زعفران گلخانه‌ ای

دپارتمان فروش و صادرات زعفران

برای خرید و ثبت سفارش زعفران لطفاً روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر فروش زعفران 

شرکت الماس زعفران شما را به خرید انواع زعفران درجه یک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.